MEDYCYNA STYLU ŻYCIA

To nowa dziedzina medycyny i IB SKINSPACE wprowadza ją jako jedna z nielicznych klinik w Polsce. To usługa zaliczana do działu “premium” dla osób świadomych, które nie tylko dbają o siebie z zewnątrz, ale również od wewnątrz, aby całościowo zadbać o zdrowie.

Problemy zdrowotne, zła dieta, ciągła ekspozycja na stres, zmęczenie i zagrożenia środowiskowe to wyzwania, z którymi mierzy się każdy z nas. Znakiem naszych czasów jest już nie tylko „epidemia” otyłości, ale także innych chorób cywilizacyjnych. Zaburzenia metaboliczne, takie jak insulinooporność, hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze, choroby autozapalne, jak choroba Hashimoto i celiakia, zaburzenia płodności,jak również zaburzenia lękowe i depresja, to także niechlubna wizytówka naszych czasów. I wtedy z pomocą przychodzi medycyna stylu życia.

Medycyna stylu życia należy do nurtu evidence-based medicine. Korzysta z najnowszych badań naukowych, doświadczeń klinicznych i nowoczesnej diagnostyki, a proponowane procedury lecznicze opracowywane są zawsze w oparciu o aktualny stan wiedzy medycznej.

Medycyna stylu życia opiera się na holistycznym i zindywidualizowanym podejściu do Pacjenta. Dlatego kluczową rolę w postępowaniu diagnostycznym odgrywa wnikliwy wywiad, który pozwala odtworzyć medyczną „historię” Pacjenta, poznać uwarunkowania genetyczne, a także styl życia, nawyki żywieniowe i czynniki środowiskowe, mające wpływ na zdrowie i samopoczucie. Przywrócenie równowagi w organizmie i skuteczna profilaktyka to główne cele medycyny stylu życia. Medycyna stylu życia kładzie nacisk na prewencję, nie od dziś wiadomo przecież, że łatwiej zapobiegać chorobom niż je leczyć

Opiera się na 7 fundamentach, dzięki którym osiągniesz optymalny dla swojego wieku i trybu życia stan zdrowia: odżywianie, aktywność fizyczna, stres, emocje, zachowania, używki, sen, zdrowie seksualne, relacje międzyludzkie.

"Lekarz przyszłości nie będzie dawał leków, lecz poinstruuje swojego pacjenta w kwestii odpowiedniego stylu życia, diety oraz przyczyn i zapobiegania chorobom”
Thomas Alva Edison

Zdaniem dr Anny Pasierb:

“Medycyna stylu życia to według mnie przyszłość dla współczesnej medycyny. Przywrócenie równowagi w organizmie i skuteczna profilaktyka przy wsparciu mikrobioty jelitowej to moja recepta na długowieczność

Wyznaję zasadę „Pray what you preach”-moje zdrowie i styl życia są wizytówką mojej wiedzy i umiejętności. Aktywna praca nad kształtowaniem zdrowia to mój nadrzędny cel w codziennej praktyce lekarskiej.

Spersonalizowane postępowanie dietetyczne i indywidualnie dopasowane suplementy w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną i zmianą stylu życia przynoszą spektakularne efekty zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce chorób przewlekłych.”

Jak wygląda wizyta u dr Anny Pasierb?

Pierwsza wizyta obejmuje szczegółowy wywiad i badanie fizykalne. Wspólnie zastanowimy się jakie są aktualne potrzeby zdrowotne pacjenta i dobierzemy do tego odpowiednie badania laboratoryjne, ustalimy plan zmian na najbliższe miesiące. Pierwsza wizyta trwa około 1 -1,5 h.

Aby uzyskać trwałe efekty (np. przystosowanie się do nowego stylu odżywiania czy zmiana nawyków dotyczących aktywności fizycznej) potrzeba minimum 6 miesięcy.

W trakcie tego czasu oferujemy regularne spotkania z Panią Doktor, podczas których będziecie wspólnie analizować i modyfikować postępy, tak aby pomóc Ci osiągnąć zamierzone cele. Częścią zmian w stylu życia jest odpowiednia edukacja i wsparcie behawioralne. Zaleca się wizyty kontrolne co 1-2 miesiące w zależności od potrzeb. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie długofalowo. Nie tylko teraz, ale także na lepszą przyszłość.